Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Kosmetologia

Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness
Data rozpoczęcia:
2024-06-05
Data zakończenia:
2024-06-06
Organizator:
Targi Lipskie Polska Sp. z o.o
Miejsce
Monachium
Link do strony

 

Inspirujące trendy i innowacje dla branży kosmetycznej na CosmeticBusiness w Monachium

 

Pod hasłem "Where Beauty Starts" rozpoczęła się tegoroczna kampania Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness. Impreza ta stanowi największe spotkanie branży kosmetycznej w Niemczech. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 5 - 6 czerwca w Monachium. Bogatą ofertę najnowszych trendów i rozwiązań w zakresie surowców, produkcji oraz opakowań dla przemysłu kosmetycznego zaprezentuje w tym roku przeszło 400 dostawców z ponad 20 krajów. W ramach targów przygotowany został bogaty program wykładów i prezentacji, a także strefa wystawiennicza dla startupów oraz sektor innowacji.

 

Wysoka internacjonalizacja wystawców

Przeszło 400 dostawców z ponad 20 krajów zaprezentuje w trzech halach wystawienniczych pełną ofertę dla produkcji kosmetyków - od surowców, poprzez recepturowanie i produkcję, aż po rozwiązania w zakresie pakowania. W tym roku swoją najnowszą ofertę przedstawią zarówno uznani gracze w branży, jak i liczni nowi dostawcy. Około jedna trzecia zgłoszonych firm pochodzi spoza Niemiec.

W gronie nowych wystawców tegorocznej edycji znajduje się ponad 40 firm. W sektorze surowców swoją ofertę zaprezentują takie firmy jak: A-Sense z Polski, szwajcarski projektant zapachów Essencia oraz dystrybutor Gustav Grolmann. Usługi badawcze, rozwojowe i doradcze dla całego asortymentu produktów przemysłu kosmetycznego i higieny osobistej ofertować będzie międzynarodowa grupa laboratoriów - firma Eurofins.

Trendy i innowacje w Innovation Corner

Przedstawiciele branży kosmetycznej poszukujący nowych trendów powinni zaplanować więcej czasu na odwiedzenie hali numer 4, w której w sektorze Innovation Corner będą mogli zapoznać się m.in. z nowościami prezentowanymi przez wystawców, takimi jak na przykład: innowacyjne składniki aktywne o działaniu przeciwstarzeniowym, nowe rozwiązania w zakresie ponownego napełniania (refill) produktów kosmetycznych czy rozwiązania dla redukcji masy opakowaniowej. Najciekawsze z nich przedstawione zostaną w ramach wystawy SPOTLIGHT.

Wiele pomysłów na rozwój i koncepcje innowacyjnych produktów kosmetycznych dostarczą również zlokalizowane w sektorze Innovation Corner startupy. Na przykład firma Gaia Tech ze Szwajcarii zaprezentuje surowce z upcyklingu "upcycled ingredients". Firma wykorzystuje potencjał rolniczych produktów ubocznych do produkcji składników z czystą etykietą dla przemysłu kosmetycznego. Kolejnym startupem jest firma Sea Me oferująca system wielokrotnego użytku przeznaczony dla kosmetyków i artykułów drogeryjnych o nazwie zeroo. Realizując filozofię zero waste, startup oferuje zrównoważony i oszczędzający zasoby system wielokrotnego użytku dla przemysłu kosmetycznego i handlu detalicznego.

Ofertę wystawców i startupów uzupełniać będzie bogaty program wykładów i prezentacji. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Alicia Lindner z BÖRLIND, Birgit Huber, wiceprezes Cosmetics Europe – The Personal Care Association oraz zastępca dyrektora generalnego IKW Industrieverband Körperpflege- und Waschmittel e. V. (Niemieckie Stowarzyszenie Produktów Kosmetycznych i Detergentowych) oraz Mark Smith z firmy NATRUE. Szczegółowy program wystąpień dostępny będzie na stronie targów od kwietnia br.

Targi CosmeticBusiness cieszą się każdego roku dużą popularnością wśród polskich firm oferujących surowce, usługi i opakowania dla branży kosmetycznej. Udział w tegorocznej edycji zgłosiło 12 krajowych producentów, takich jak: PPHU Polipack Sp.J., NEWECO Machinery Sp. z o.o., AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.J., Formika Sp. z o.o., SELPO Sp. z o.o., Polpak Packaging, PAWI Packaging Poland Sp. z o.o., NOVO-PAK Sp. z o.o., Kaj Sp. z o.o., GRUPA 3 DRUK Sp. z o.o., Europa Inwestycje Sp. z o.o. oraz A-Sense Sp. z o.o..

Bilety wstępu na dostępne są już online na stronie internetowej targów w cenie 65,- euro (bilet jednodniowy). Więcej informacji na www.cosmetic-business.com.

 

Kontakt w Polsce: Targi Lipskie Polska Sp. z o.o., www.targilipskie.pl, info@targilipskie.pl, tel. 22 414 44 71, 73

 

Newsletter