Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Rozwijasz projekt, którego część stanowi obszar badawczo-rozwojowy? Warsztaty Alfa School są dla Ciebie!
Od 2015 roku warsztaty Alfa School odbyły się już w kilku miastach Polski. Po Gdańsku, Lublinie, Krakowie, Białymstoku i Poznaniu mentorzy wybiorą się wesprzeć naukowców w stolicy naszego kraju. Twórcy projektów B+R będą mogli uzyskać niezbędną do komercjalizacji swoich projektów wiedzę podczas bezpłatnych, dwudniowych warsztatów, które odbędą się 13 i 14 listopada 2018 roku.

 

Warsztaty Alfa School powstały z myślą o osobach, które nie zawsze wiedzą jak swoją ciężką pracę przekuć w prosperujący biznes. Jest to idealne wydarzenie, które łączy naukowców i początkujących przedsiębiorców z doświadczonymi przedstawicielami biznesu, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat komercjalizacji projektów z obszaru B+R. W trakcie dwóch, intensywnych dni, uczestnicy otrzymają wiedzę z obszaru budżetowania projektu, poznają sztukę wystąpień publicznych oraz prezentacji przed inwestorem, a także dowiedzą się więcej na temat procedury patentowej. Każdy zainteresowany, będzie mógł także indywidualnie skonsultować swój pomysł z inwestorem. – Od prawie 3 lat organizujemy warsztaty, aby usprawnić współpracę na linii nauka-biznes. Nadal widzimy pole do wspierania twórców projektów R&D. W Polsce pracuje się nad wieloma ciekawymi rozwiązaniami, jednak z uwagi na trudności w ich komercjalizacji wiele z nich kończy w szufladach uczelni. Programy takie jak Bridge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na pewno przyciągają uwagę inwestorów i aktywizują naukowców do pracy w kierunku wdrożeń rynkowych opracowywanych rozwiązań – mówi Tomasz Czapliński, Partner Zarządzający SpeedUp Group.

Droga, jaką trzeba przebyć od stworzenia rozwiązania do jego wdrożenia na rynek jest często dla wielu osób przerażająco skomplikowana. Łączenie aspektów technicznych, badań naukowych, opracowania MVP w połączeniu z biznesowym podejściem do projektu często bywa dla jego twórców wyzwaniem. – Alfa School to unikalna inicjatywa, która łączy doświadczenie z pasją. Daje możliwość spotkania się i wymiany wiedzy pomiędzy funduszami inwestycyjnymi a naukowcami planującymi komercjalizować wyniki swoich prac. Zauważyliśmy, że korzyści są wzajemne i umożliwiają realizację kolejnych kroków w skutecznej komercjalizacji najbardziej atrakcyjnych wyników prac badawczo-rozwojowych – mówi Maciej Wieloch z Infini.

Organizatorem wydarzenia są: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW) Dział Komercjalizacji i Transferu Technologii, SpeedUp Venture Capital Group oraz Infini. W sesji speed datingowej udział biorą również inne fundusze wyłonione w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju BRIdge Alfa, w ramach którego ambitni naukowcy mają szansę uzyskać inwestycję. Warsztaty Alfa School odbywają się pod patronatem: Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Partnerami wydarzenia są: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Warszawska oraz Koźmiński Business Hub.

Alfa School jest wydarzeniem bezpłatnym. Liczba miejsc jest ograniczona, zapraszamy więc do rejestracji pod tym linkiem. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia. 

 

KOMENTARZE
Newsletter