Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Beauty Innovations 2019 za nami!
11 czerwca w Łodzi odbyła się kolejna edycja Beauty Innovations – Forum Branży Kosmetycznej. Organizatorem wydarzenia było wydawnictwo Bio-Tech Media, wydawca portali: Biotechnologia.pl oraz CodziennikKosmetyczny.pl. Sponsorem Głównym konferencji była firma Safic-Alcan, a wśród partnerów znaleźli się: Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego (partner merytoryczny), Kosmetologia Estetyczna, Magazyn Rzęsy, LNE (partnerzy medialni). Na sali zasiadło zaś spore grono ekspertów z branży kosmetycznej. Kto nie był, niech żałuje!

 

Beauty Innovations to cykliczne wydarzenie, które co roku po brzegi wypełnia salę wykładową. W tym roku aż 90 osób pojawiło się, aby wspólnie spędzić czas – wysłuchać ciekawych wykładów, zaczerpnąć wiedzy, podzielić się nią, poznać siebie nawzajem i przede wszystkim wdać się w dyskusje, a może nawet podjąć ciekawą współpracę.

Beauty Innovations to wydarzenie nastawione na merytorykę. Tegoroczny program podzielony był na 3 panele tematyczne: Sprzedaż i Marketing, Nauka, Receptury, Badania oraz Prawo.

W każdym z nich same ciekawe wykłady, a wśród nich tematy takie jak: marketing online oraz sposoby dotarcia do pokolenia X i Y, kosmetyki ochronne, pielęgnacja skóry wrażliwej i atopowej, hipoalergiczność, badanie skuteczności produktów przeciwzmarszczkowych i produktów z segmentu HairCare, trend sustainbility w branży kosmetycznej, substancje silnie hydrofobowe, Infrared & Blue Light Pollution oraz tytan na paznokciach. Nie zabrakło również kwestii, które ostatnimi czasy bardzo nurtują całą branżę kosmetyczną, mianowicie Brexit, zmiany w prawie okołosektorowym oraz temat, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – patenty w kosmetologii. Wydarzenie wieńczyła debata z udziałem prelegentów, w której tym razem do głosu zostali dopuszczeni słuchacze.

Do współpracy przy tegorocznej edycji zaprosiliśmy m.in. takie firmy i instytucje jak: Safic Alcan, Politechnika Łódzka, J.S. Hamilton, Dr Koziej, Symbiosis, Passage Cosmetics, ACC Chemicals, Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie, Theta Doradztwo Techniczne, PATPOL Kancelaria Patentowa.

Ciekawe wykłady to nie wszystko, jak zawsze ważnym punktem tego typu wydarzeń jest networking – ten oficjalny, możliwy dzięki specjalnej platformie B2B oraz kuluarowy. Przez cały dzień do dyspozycji uczestników była firma Safic-Alcan oraz Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia, które miały swoje stoiska i chętnie odpowiadały na wszystkie pytania.

KOMENTARZE
Newsletter